Aandacht voor ADHD

Aandacht voor ADHD

ADHD wordt vaak gezien als een kinderstoornis, maar ook veel volwassenen ervaren blijvende klachten. Ongeveer 30-60% van de kinderen met ADHD blijft klachten houden op latere leeftijd. ADHD komt voor bij 5% van de basisschoolkinderen en iets minder vaak bij jongvolwassenen. De stoornis belemmert de ontwikkeling en gaat vaak samen met andere psychische problemen zoals autisme, depressie en verslaving.

Minder medicatie, meer inzicht

De behandeling van ADHD verschuift steeds vaker naar minder medicatie. Vragen over de noodzaak, de langetermijngevolgen en alternatieve behandelingen worden steeds belangrijker.

Wat leer je in deze cursus?

Na afloop ben je bekend met de mogelijke oorzaken en klachten van ADHD bij zowel kinderen als volwassenen. Je krijgt inzicht in de medicatie en adviezen, zodat je patiënten en ouders goed kunt voorlichten en ondersteunen.

Afbeelding van cursus Aandacht voor ADHD
Accreditatiepunten
3 punten

Ruim 65 geaccrediteerde cursussen

Onbeperkt toegang op ieder device

Vakinhoudelijk en praktijkgericht

Preview

Na afloop van deze cursus kun je:

De mogelijke oorzaken en klachten van ADHD bij zowel volwassenen als kinderen benoemen.

Adviezen en medicamenteuze behandelopties bij ADHD toelichten.

Gerichte adviezen en voorlichting geven aan patiënten met ADHD en aan ouders van kinderen met ADHD.

Docenten

drs. Marjolijn Vijverberg-Vermaas

Marjolijn Vijverberg heeft Farmacie gestudeerd in Utrecht en is in 1992 afgestudeerd als apotheker. Ze is twaalf jaar werkzaam geweest als openbaar apotheker. Daarnaast was zij gedurende vijf jaar secretaris en lid van het dagelijks bestuur van het KNMP Departement Utrecht. Sinds enkele jaren is zij vanuit haar eigen bedrijf FarmAparte werkzaam als auteur van schriftelijke geaccrediteerde nascholingen voor apothekers en apothekersassistenten. Daarnaast schrijft ze voor diverse medisch farmaceutische uitgevers teksten op het gebied van voorlichting over medische aandoeningen en geneesmiddelen.

Profielfoto van auteur drs. Marjolijn Vijverberg-Vermaas
Profielfoto van auteur drs. Marc de Leeuw
drs. Marc de Leeuw

Marc de Leeuw (1981) studeerde farmacie aan de Universiteit Utrecht. Hij behaalde het apothekersdiploma in 2005. Hij werkte na zijn afstuderen enkele jaren in verschillende openbare apotheken, waarna hij aan de slag ging als apotheker/redacteur bij het Pharmaceutisch Weekblad. Daarna werkte hij bij het Geneesmiddel Informatie Centrum (GIC) van de KNMP. Naast zijn werk bij het GIC specialiseerde hij zich in het schrijven van nascholingen en (medische) artikelen. Sinds juni 2019 richt hij zich volledig op het schrijven van nascholingen en (medische) artikelen als freelance medisch redacteur.

Bekijk ook onze gerelateerde cursussen!
Afbeelding van cursus Vakantie aan het strand
Afbeelding van cursus Pijnprikkels en pijnstillers
Afbeelding van cursus Beroerte: herken de signalen op tijd!
Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!

Stel een vraag aan onze servicedesk

Heb je een vraag of wil je vrijblijvend advies?
We helpen je graag en staan iedere werkdag voor je klaar!