Psychofarmaca bij ouderen
Stap nu in
- Ruim 60 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Keuze uit meerdere pakketten
In deze cursus wordt eerst ingegaan op de farmacokinetiek en farmacodynamiek op oudere leeftijd. Vervolgens komt de medicamenteuze behandeling van verschillende symptomen van dementie aan bod.
De medicamenteuze behandeling van neuropsychiatrische problemen bij patiënten met dementie richt zich op beïnvloeding van angst, depressie, wanen, hallucinaties en ‘onbegrepen (probleem-) gedrag’. In dit kader is er tevens aandacht voor het serotonerg delier, serotonerg syndroom en het maligne antipsychoticasyndroom (voorheen maligne neurolepticumsyndroom genoemd).
Uw rol als apotheker bij de medicatiebegeleiding en -bewaking van patiënten met dementie komt in de loop van deze cursus uitgebreid aan bod.
CanMEDS
Farmaceutisch handelen 60%
Maatschappelijk handelen 40%
Leerdoelen
Na het volgen van deze cursus:
- kunt u de belangrijkste farmacokinetische en farmacodynamische veranderingen op oudere leeftijd beschrijven
- kent u de meest voorkomende bijwerkingen van de verschillende soorten psychofarmaca
- kunt u verschillende symptomen herkennen en benoemen van: het (anticholinerg) delier, het serotonerg syndroom, het maligne antipsychoticasyndroom, acathisie, parkinsonisme en de tardieve dyskinesie
- bent u op de hoogte van angst, depressie, wanen, hallucinaties en ‘onbegrepen (probleem-) gedrag’ bij dementie en kunt hiervoor zo nodig de toepassing van psychofarmaca adviseren
- kent u verschillende middelen die kunnen worden ingezet om de symptomen van dementie te verminderen of te verlichten, en bent u tevens bekend met het behandelprotocol inzake cholinesteraseremmers
Stap nu in
- Ruim 60 cursussen
- Onbeperkt toegang
- Keuze uit meerdere pakketten